EASTER STAMPEDE 1999
DAY ONE
SUPERS/LTD
Round One: 1. Roy Walker 97; 2. Robbie Dennison 03; 3. Kevin Culley 84¼
Round Two: 1. Roy Walker 61; 2. Robert Scott 54A; 3. Wade McKenzie 27; 4. Peter Byers 09
Round Three: 1. Roy Walker 97; 2. Robbie Dennison 03; 3. Kevin Culley 84¼
DAY TWO
Round One: 1. Kevin Culley 84A; 2. Robert Scott 54; 3. Trevor Hall 1
Round Two: 1. Kevin Culley 84A; 2. Robert Scott 54; 3. Dave Clements 88
Round Three (Makene Trophy): 1. Kevan Culley 84A; 2. Robert Scott 54; 3. Dave Clemment 88; 4. Trevor Hall 01
C GRADE
Round One A: 1. Roger Frear 45; 2. Ken Ruhiu 12; 3.Denis Stables 78
Round Two A: 1. Tony Shaw 2; 2. Tony Jencentho 48; 3. Roger Frear 45; 4. Ron Arthur 49
Round Three A: 1. Roger Frear 45; 2. Tony Shaw 2; 3. Tony Jecentho 48
Round One B: 1. Kevin Waters 70; 2. Steven Hannon 31; 3. Wynn Warner 71
Round Two B: 1. Kevin Waters 70; 2. Wynn Warner 71; 3. Colin Frear 38; 4. Wayne Blackwell 2
Round Three B: 1. Kevin Waters 70; 2. Wynn Warner 71; 3. Frosty 38
DAY TWO
Round One A: 1. Nigel Collyer 7; 2. Roger Frear 45; 3. Ken Ruwhiu 12
Round Two B: 1. Kevin Water 70; 2. Dennis Staples 78; 3. Clive Holmes 12
Round Three A: 1. Tony Shaw 2; 2. Mike Mosen 43; Barry Bucktought 7
Round Four B: 1. Wyn Warner 71; 2. Colin Frear 38; 3. Kevin Waters 70
Round Five A: 1. Roger Frear 45; 2. Mike Mosen 43; 3. Barry Buckthought 7; 4. Dave Cortesi 70
Round Six B: 1. Kevin Waters 70; 2. Colin Frear 38; 3. Wyn Warner 91; 4. Ron Arthur
B GRADE
Round One: 1.Michael Palmer 11; 2. Dennis Chappell 16; 3. Paul Wilton 50
Round Two: 1. Michael Palmer 11; 2. Dennis Chappell 16; 3. Steve Pettier 14; 4. Victor Hobson 23
Round Three: 1. Mike Palmer 11D; 2. Roger Smith 77; 3. Victor Hobson 23
DAY TWO
Round One: 1. Mike Palmer 11; 2. Paul Wilton 50; 3. Peter Shapel 16
Round Two: 1. Mike Palmer 11d; 2. Damian Broughton 66; 3. Dennis Chappell 16
Round Three: 1. Micheal Palmers 11d; 2. Dean Chapman 11k; 3. Dennis Chappell 16; 4. Steve Petter 14
PRODUCTION
Round One: 1. Chris Duirs 63; 2. Graham Kidd 81, 3. Dougal Taylor 40d
Round Two: 1. Chris Duirs 63; 2. Ross Thorburn 09wr; 3. Barry Buckthought 07; 4. Damian Broughton 66
Round Three: 1. Craig Dawes 40; 2. Dougal Taylor 40D; 3. Brandon Johnston 51
DAY TWO
Round One: 1. John Hastings 77; 2. Craig Dawes 40; 3. Barry Buckthought 07
Round Two: 1. Dougal Taylor 40; 2. Barry Buckthought 07; 3. John Hastings 77
Round Three (road runner trophy) 1. Colin Frear 38; 2. Dougal Taylor 40
LADIES - PRODUCTION/B GRADE/LTD
Round One: 1. Coral Goldie 5; 2. Julie Graydon 3; 3. Casey Wilton 50
Round Two: 1. Lisa Gardyne 51; 2. Michelle King 81; 3. Julie Graydon 30; 4. Yvonne Buckthought 7
Round Three: 1. Lisa Gardyne 51; 2. Yvonne Buckthought 7; 3. Mary Walker 97
DAY TWO
Round One: 1. Yvonne Buckthought 7; 2. Tania Chappell 16; 3. Trudi Bowmar 40
Round Two: 1. Tania Chappell 16; 2. Adriane Murray 88; 3. Yvonne Buckthought 07
Round Three: 1. Michelle King 77; 2. Tania Chappell 16; 3. Yvonne Buckthought 07; 4. Trudi Bowmar 40
C GRADE LADIES
Round One: 1. Nicole Muller 70; 2. Ariana Shaw 02; 3. Kerryn Arthur 49
Round Two: 1. Nicole Muller 70; 2. Ariane Shaw 2; 3. Sharon Frear 38; 4. Wendy Scott 12
Round Three: 1. Nicole Muller 70; 2. Sharon Frear 48; 3. Wendy Scott 12
DAY TWO
Round One: 1. Adriane Shaw 2; 2. Denise Frear 38; 3. Wendy Scott 12
Round Two: 1. Denise Frear 45; 2. Nicole Muller 70; 3. Wendy Scott 12
Round Three: 1. Wendy Scott 12; 2. Denise Frear 45; 3. Sharon Frear 38; 4. Shar Patch 13